Živia sa ľudskou krvou a upíri to nie sú. Čo je to? Správne, vši. Chrobáčiky, ktoré dokážu narobiť neplechu nielen celej rodine, ale rovno aj škôlke alebo škole. Ako s nimi zatočiť a aká liečba je proti nim najefektívnejšia? Dozviete sa v našom blogu.

Jeseň. Krásne obdobie plné farieb, svetrov a šarkanov. No okrem toho aj soplíkov, kašlu a... vynútených OČR. Je to najobávanejšie obdobie rodičov v roku. A je to pochopiteľné, veď okrem bežných chorôb si deti prinesú domov aj také, s ktorými ste až tak nerátali.

Pre deti zábava, pre nás rodičov malý alarm, že môže prísť niečo zákerné. Zákerné ako choroba. Hračky v ústach a prst v nose sú len hŕstkou toho, čo je pre deti tak prirodzené a niekedy zábavné, ale nás niekedy až mrazí. Ktorým ďalším nechutnostiam naše deti holdujú a aký majú vplyv na ich zdravie?

Školá volá! A s ňou aj choroby, ktoré sú spojené so začiatkom školského roka. Nemusíte sa hneď strachovať, imunitu predsa vieme posilniť už teraz. Ako na lepšiu imunitu svojich detí, sa dočítate práve v tomto článku ;)

Horúce letné dni sú stále v plnom prúde a podceňovať ich sa neoplatí ani koncom augusta. Možno máte pred sebou ešte nejakú dovolenku, šantenie pri vode či výlety... Teda, až dovtedy, kým si letné vírusy nezmyslia, že sa "nalepia" rovno na vás a vaše deti. Na ktoré z nich si treba ešte dávať pozor?

Teplé počasie a dlhé dni sú ako stvorené na outdoorové športy a aktivity, spoznávanie prírody, plávanie, cestovanie s rodinou a priateľmi a vytváranie šťastných spomienok. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám a tým, ktorých máte radi, pomôžu zostať v bezpečí a zdravší počas celého leta.

3 domáce potreby, ktoré môžete použiť pri prvej pomoci. Vedeli ste, že najčastejšie zranenia detí sa stávajú práve doma? To nie je žart, to je fakt. Ale! Našťastie máme okolo seba celý arzenál pomôcok, úplne bežných, ktoré nám pomôžu aj v kritických situáciách.

Prevencia je základ. Aj vy sa už tešíte na letné aktivity a detské šantenie? Alebo vám skôr naskakuje husia koža z toho, ako sa môžu vaše deti zraniť počas prázdnin. Nech sú vaše pocity akékoľvek, my vám ukážeme, ako predchádzať tým najčastejším detským letným úrazom.

Každý sa snaží chrániť svoju rodinu pred nebezpečenstvom a úrazmi. Bezpečnosť a zdravie rodiny stoja na najvyššej priečke hodnôt. Ako vytvoriť bezpečný domov pre vašu rodinu? A ako správne vyzerá bezpečnosť mimo neho? Prinášame základné rady, ktoré vám pomôžu udržať svojich blízkych v zdraví a bezpečí.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/9hwpmteu927ahj6/gopay_bannery-barevne.png?dl=0