Každý sa snaží chrániť svoju rodinu pred nebezpečenstvom a úrazmi. Bezpečnosť a zdravie rodiny stoja na najvyššej priečke hodnôt. Ako vytvoriť bezpečný domov pre vašu rodinu? A ako správne vyzerá bezpečnosť mimo neho? Prinášame základné rady, ktoré vám pomôžu udržať svojich blízkych v zdraví a bezpečí.

Počas Vianoc nikto nechce skončiť v čakárni na pohotovosti a každý rád vymení paniku pri úraze za rozvážnosť a rýchlu reakciu. Pozrite si náš návod na osvedčené postupy pri najčastejších nehodách počas Vianoc, ktoré vám pomôžu zachovať rodinnú pohodičku.

Nádcha potrápi deti aj dospelých. Je to snáď najčastejší zápal v našom tele, zápal nosovej sliznice. Hlavné príznaky nádchy sú upchatý nos, kýchanie, vodnatý alebo hnisavý hlien, pálenie a svrbenie nosovej sliznice. Nádcha zhorší dýchanie a často ju sprevádza kašeľ. Nachladnutie unavuje, bolí z neho hlava a je veľmi otravné. Pozrite sa na osvedčené...

Pre zimné obdobie sú charakteristické krátke dni. Skoré večery prinášajú so sebou vyššie riziko úrazov. Naše každodenné povinnosti predsa pokračujú aj počas tmavých častí dňa. Musíme vyzdvihnúť deti so školy, ísť na nákup či vyvenčiť psa. To všetko robíme pri zhoršenej viditeľnosti na cestách či iných miestach.

O febrilných kŕčoch počul nejeden rodič. Naháňajú strach, a niet sa čo čudovať. Febrilné kŕče nie sú príjemné ani pre dieťa, ani pre tých, ktorý im pomáhajú prekonať stav vysokej teploty, až horúčky.

Synkopa, mdloba či kolaps. Všetky tieto pomenovania znamenajú to isté a predstavujú pocity "točenia" hlavy končiace odpadnutím. Čo robiť, keď sa to stane niekomu z vášho okolia, ako kolapsu predchádzať a najmä, ako má správne vyzerať prvá pomoc pri odpadnutí? Aj o tom si povieme v našom dnešnom článku.

To je úprimne otázka, ktorá na mňa vyskakuje z viacerých zdrojov. Viete, vy, prečo je dôležité vedieť aspoň základy prvej pomoci? Čo vám to prinesie do života? Prvú pomoc nepotrebujete, každý deň. Potrebujete ju v momente, keď sa už niečo vážne stane.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/9hwpmteu927ahj6/gopay_bannery-barevne.png?dl=0