Rozhovory s inštruktorkou


Osveta o prvej pomoci medzi ľuďmi je veľmi dôležitá. Každá náhle vzniknutá situácia, ktorá ohrozuje zdravie alebo život dieťaťa či dospelého, vyžaduje okamžitú reakciu.


Čo mať pripravené v lekárničke na hory a k moru, aj o tom sme sa rozprávali v Teleráne na TV MARKÍZA dňa 24.6.2022.

Ako si vybaviť lekárničku efektívne a naozaj v nej nájsť to, čo by ste mohli potrebovať? Viete, aká je prvá pomoc pri kontakte s medúzou? V zázname nájdete informácie na 15:49 minúte a ako zachrániť dieťa pri kontakte s medúzou v 1: 10:28 hodine.


Rozhovor pre TV Bratislava s moderátorkou Renátou Brimich Špačkovou.

Čo urobiť ako prvé? Ako môžete pomôcť a záchrániť veľa ľudských životov? Prečo neváhať s poskytnutím prvej pomoci? Jednoduché a zrozumiteľné rady nám dala zakladateľka ABClife a inštruktorka prvej pomoci s 20 ročnou praxou Andrea Stískalová.


Lucia Hurajtová ma pozvala do jej podcastu, aby sme hovorili o prvej pomoci a prečo je pre nás v bežnom živote dôležitá.

Ako a kde nájsť školenia prvej pomoci, ktoré vám vyhovujú na mieru a aj o tom ako naučiť deti hravou formou pomôcť rodičovi, keď sa naozaj stane niečo nečakané. My mamy sme s deťmi často samé a určite vás napadlo, ako by ste zvládli situáciu, keby ste omdleli a doma bolo len vaše dieťa. Prečo treba hovoriť s rodičmi a starými rodičmi o ich bolestiach a nenápadných náznakoch, ktoré vysielajú. Môžu byť predzvesťou niečoho vážnejšieho. Celý rozhovor nájdete v podcaste - Na rodičovskej dovolenke, ale aj na Youtube - Na rodičovskej dovolenke.

AJ NA SPOTIFY


Akčné ženy - magazín pre podnikateľky,

www.akcnezeny.sk, ma pozval do ich akčného podcastu, v ktorom sme sa rozprávali o chybách, ktoré sa najčastejšie v prvej pomoci robia.

Najväčšia chyba je, keď vyčkávame, že niekto niečo urobí.

Čo presne znamená prvá pomoc?

"Nebyť ľahostajný," odpovedá Andrea. "Na každom školení sa pýtam, či už niekto poskytoval prvú pomoc a každý odpovie NIE," spomína Andrea. "Pretože máme zafixované, že prvá pomoc rovná sa resuscitácia."

"Ale nie je to tak, prvá pomoc je to, čo spravíme, keď potrebujeme pomôcť svojmu dieťaťu alebo partnerovi. Je to niečo, čo spravíme, aby sme mu uľavili. Niekedy stačí len pofúkať. Resuscitácia je súčasťou prvej pomoci, ako krok ktorý je nutný, keď niečo, čo urobíme predtým, nestačí," vysvetľuje Andrea.


https://dl.dropboxusercontent.com/s/9hwpmteu927ahj6/gopay_bannery-barevne.png?dl=0