Prvá pomoc v malíčku

Boli ste niekedy v situácii, keď ste nevedeli ako reagovať?

Keď ide o zdravie, je dôležité byť pripravený a nenechať nič na náhodu.

Poviete si, veď som zdravý/á a moja rodina tiež, načo mi bude prvá pomoc?

Čo získate informáciami a vedomosťami z prvej pomoci?

ČAS

Ak máte záujem o online kurz prvej pomoci, prihláste sa na ČAKACIU LISTINU a ja vás budem informovať ako prvých o ďalšom termíne.

Online Kurz

PRVÁ POMOC V MALÍČKU

Ako jednoducho a efektívne reagovať pri akútnych situáciách

8 týždňov - Predpokladaný začiatok Apríl 2022


Máte strach, či budete vedieť pomôcť niekomu blízkemu a v okolí nikde nikto?

Chcete sa vyhnúť panike pri akútnom stave dieťaťa? 

Potrebujete sa naučiť ako konať a ako zachovať kľud náhlej situácii?

Chcete byť kľudnejší pri ochorení svojich detí?

Potrebujete sa naučiť ako konať a zachovať sa (nielen) v krízových situáciách, ktoré život (s dieťaťom) prináša?

Máte v rodine aktuálne zdravotný problém, s ktorým ste sa predtým nestretli?

Ako v takých prípadoch reagovať a čo presne robiť?

Máte v sebe pochybnosti, či to zvládnete?

MÁM PRE VÁS RIEŠENIE

Online kurz prvej pomoci

Čo získate počas 8 týždňov v online kurze:

 1. Ucelené informácie pre záchranu človeka.
 2. Informácie z pohodlia svojho domova v časoch, keď to vyhovuje zrovna vám
 3. Rozpoznáte nebezpečenstvo, ktoré by mohlo ohroziť bezpečie dieťaťa alebo člena rodiny, alebo vaše -  prevencia je základ!
 4. Osvojíte si, ako situáciu vyhodnotiť a zakročíte bez paniky.
 5. Praktickými úlohami si vyskúšate zručnosti, ktoré je nevyhnutné pri niektorých akútnych stavoch poznať a vedieť okamžite použiť.
 6. Naučíte sa prvú pomoc odborne a už nebudete reagovať len intuitívne.
 7. Budete si viac veriť a získate vnútorný kľud.
 8. Uvedomíte si, aké krehké je zdravie a akú veľkú hodnotu má život.
 9. Nadobudnete väčšiu sebaistotu v ťažkej situácii.


ČO NÁJDETE V KURZE

 • každý týždeň vás bude čakať, na facebooku v uzatvorenej skupine, niekoľko videí a lekcií

 • budete presne vedieť, akú tému budeme v každom týždni riešiť

 • vo facebookovej skupine budete mať moju podporu a odpovede na vaše dotazy

 • dozviete se odo mňa veľa tipov z praxe, ktoré fungujú a fungovali pri poskytovaní prvej pomoci

Čo je súčasťou kurzu?

 • Podrobná interpretácia obsahu kurzu formou videí a lekcií, prístup k videám 1 rok
 • 8 tém
 • 32 lekcií
 • Pdf dokumenty a praktické videá
 • 4 spoločné konzultácie na zoome
 • Malá skupina v kurze
 • 1 x 30min "pohotovostná" konzultácia pre každého účastníka kurzu
 • Praktické ukážky k jednotlivým témam
 • Podpora v uzatvorenej facebookovej skupine

CENA 8 TÝŽDŇOVÉHO ONLINE KURZU

PRVÁ POMOC V MALÍČKU

                                    298 eur

HARMONOGRAM KURZU

1.Modul

Objavíte záchranára v sebe. Naučíte sa priority pri zachraňovaní a ako pristupovať k zranenému či chorému. Akým spôsobom zabezpečiť bezpečnosť pre seba a zachraňovaného. Jednoduchým krokom sa naučíte ako si zapamätať základy prvej pomoci.

2.Modul

Presvedčíte sa, že zachrániť dieťa či svojho blízkeho vyžaduje len vedieť základné vyšetrenie. Nemusíte mať zdravotnícke vzdelanie na to, aby ste vedeli situáciu vyhodnotiť! Čo sú to vitálne funkcie a prečo je dôležité ich poznať. Ako má prebiehať komunikácia s dispečerom na tiesňovej linke, aby bola rýchla a efektívna?

3.Modul

Zachráňte dieťa či dospelého ak je v bezvedomí! Naučíte sa ako má vyzerať kvalitná resuscitácia aj s pohodlia domova. Praktickými úlohami sa naučíte, čo treba robiť pri bezvedomí dieťaťa aj dospelého. Pochopíte, že nie je vhodné robiť chyby, pretože nimi strácate drahocenný čas.

4.Modul

Poznáte rozdiel medzi šokom a omdletím?! Naučíte sa rozdiely a budete vždy vedieť ako v každom prípade reagovať. Použitie defibrilároru už nebude pre nikoho strašiak. Naučíte sa prečo je skvelé mať defibrilátor pri resuscitácii po ruke. Presne sa naučíte kedy a ako uložiť človeka do stabilizovanej (zotavovacej) polohy.

5.Modul

Naučíte sa čo to znamená, keď je krvácanie vonkajšie a vnútorné. Aká je základná a účinná prvá pomoc a nezľaknete sa ani krvácania z telových otvorov. Naučíte sa prečo otvorená zlomenina patrí ku krvácavým prípadom a ako sa o ňu postarať.

6.Modul

Naučíte sa ako riešiť stavy, ktoré nás obmedzujú v dýchaní a rozoznáte, ktoré stavy zvládnete ešte doma a ktoré je nutné riešiť s odborníkmi. Viete ako reagovať u dospelého či dieťaťa, keď sa dusí? Aké sú presne kroky? Naučíte sa ich a pochopíte, že v tomto prípade netreba strácať čas!

7.Modul

Budete vedieť ako riešiť neúrazové stavy medzi ktoré patrí cievna mozgová príhoda, diabetes mellitus a náhle stavy s ním spojené, febrilné kŕče, infarkt myokradu a vysoký krvný tlak.

8.Modul


Vysvetlím vám a prakticky ukážem, ako reagovať a čo presne urobiť pri cudzom telese v uchu, v nose, v oku, hlavne u detí. Viete čo presne robiť, keď vaše dieťa prehltne cudzí predmet? Praktickými ukážkami sa všetko naučíte.

2 BONUSY na záver


Čo si odnesiete z kurzu?

 • Väčšiu sebaistotu a pocit bezpečia pri ochrane a záchrane svojich najbližších ako máte teraz
 • Vedomosti, vďaka ktorým budete vedieť ako zachraňovať v určitých situáciách
 • Získate väčší vnútorný kľudČo vás najviac zaujíma?

Potrebujem mať nejaké zdravotnícke vzdelanie?

Vôbec to nie je podmienka. Kurzu sa môže zúčastniť každý, kto má záujem sa naučiť zachrániť a správne reagovať.

Ako budem stíhať kurz a domácnosť?

Vzhľadom k tomu, že som sama maminkou 2 chlapcov je kurz tvorený tak, aby i maminka s 3 deťmi stíhala lekcie a nemala strach, že jej niečo utečie.

Budem rozumieť medicínskym výrazom?

V kurze sa snažím všetko maximálne vysvetliť tak, aby každý kto do kurzu vkročí rozumel, o čo v danej téme či lekcii ide.

Koľko času denne mi kurz zaberie?

Bude len na vás ako si dané lekcie rozvrhnete. V každom týždni sú približne 4 lekcie a pdf dokumenty. Jedna lekcia je na cca 30 minút, v osobnej konzultácii sa budeme spolu zhovárať cca 30 minút a čas prispôsobím vašim potrebám. Spoločný zoom raz za týždeň približne 1 hodinu.


Ako to funguje po objednaní kurzu?

Po kliknutí na tlačítko Chcem do kurzu budete presmerovaní na objednávaciu stránku kurzu. Po vyplnení všetkých náležitostí obdržíte faktúru s údajmi k úhrade.

Po úhrade kurzu získate prístup do uzatvorenej facebookovej skupiny, kde od pondelka 13.9.2021 nájdete vždy všetky lekcie ku kurzu a informácie odo mňa k ďalšiemu postupu.

Súčasťou kurzu nie sú osobné konzultácie či podpora cez e-mail či Messenger.

Prečo ONLINE KURZ PRVEJ POMOCI

Povedali o mojom online kurze...

Eva Javorčeková


Informácie ktorým rozumie aj laik. Rady a postup ako si pomôcť aj s vecami dostupnými doma alebo von. Odpoveď na každú otázku. Hlavne inštruktorka, ktorá je milá, ochotná a veeelmi nápomocná.

Kateřina Diblíková


Absolvování tohoto kurzu je absolutní nezbytnost, je systematický, vše srozumitelně vysvětlené s praktickými situacemi ze života, které mohou potkat kohokoli z nás. Není nic horšího, než nevědět, jak pomoci a pak si to třeba vyčítat. Znalosti z kurzu mi dodaly sebevědomí nebát se pomoci a konkrétní postupy, takže mám i více jistoty. Jak se říká: Lépe je být připraven, než překvapen.

Lenka Križáková


Naucila som sa ako sa zachovat pri najbeznejsich situaciach, ktore sa mozu vyskytnut ci uz v domacom prostredi alebo doma, naucila som sa ako zvladnut resuscitaciu a ze vzdy treba konat ihned. Dalej som sa naucila ako osetrit rozne rany, ci uz hlavy, popalenin alebo stipancov, takisto ako sa zachovat ked sa dieta dusi cudzim predmetom. Chcela by som vyzdvihnut ukazkove videa a dobre a jednoducho popisane prezentacie, z ktorych som si robila poznamky.

Helena Hudáková


Najviac sa mi páčila dĺžka videí, mala som obavy, ze nebudem stíhať jednotlivé videá sledovať, ale za pomerne krátky čas, ste vo videách obsiahli danú tému v podstatnom rozsahu. Viac menej som si dané info zopakovala, resp pripomenula, kedže som kurz PP absolvovala uz viackrát, ale vidím, že mam veľké medzery vo vedomostiach, a že je potrebné si ich pravidelne obnovovať, vrátane praktickej časti, ktorú ste nevynechali.

Mária Golianová


Práve praktické rady z praxe a života. Ono teoretické vedomosti sú dobré ale práve na ukážkach reálnych zranení a správnom reagovani si to podľa mňa laik vie lepšie predstaviť a tým aj zapamätať.

Andrea


Najviac sa mi páčilo, že je to online a kedykoľvek sa viem k tomu vrátiť, ak je skupina otvorená a spraviť si poznámky, ak v tom nemám jasno. Nemusím sedieť v Office a strácať svoj drahocenný čas, ak sa už nedokážem sústrediť, dám si pauzu a pozriem neskôr. Ďalej sa mi páčia video ukážky, keďže sa mi to tak najlepšie pamätá a že k tomu nie su obšírne "obkecy" a jedno video netrvá 15 minút, ak to nie je nevyhnutné. A PDF pracovné zošity sú skvelé, pretože v nich si píšem poznámky rovno k danej téme a zakladam :) V neposlednom rade ich viem ukázať aj starým rodičom, keď viem, že mi majú strážiť syna a v niektorých ohľadoch im nedôverujem tak si to vieme takto pekne rozobrať že čo a ako keby náhodou.

Lucia Halásová


Hodnotný kurz, ktorý vám dodá sebavedomie a ukáže, že poskytnutie prvej pomoci nie je tak zložité ako sa zdá a dokáže to každý, kto chce. Vedomosťami vám zdvihne sebavedomie a prípadný strach či obavy potlačí. Osobne preferujem offline kurzy, kedy som párkrát pocítila potrebu byť priamo na školení, prípadne si to pod dohľadom vyskúšať. Ale vzhľadom na to, že je to online kurz, tak bol veľmi dobre spracovaný tak, aby tomu každý porozumel a mohol si úkony doma vyskúšať. Kebyže si vyberám spomedzi online kurzov, určite by som zvolila tento

Renáta


Treba sa venovať tejto téme a základným kurzom by mal prejsť každý pracovník v školstve (môj názor) a rodičia malých detí by tiež mali mať aspoň základné povedomie o tom, ako pomôcť dieťaťu alebo ako ho zachrániť... Páčilo sa mi postupné "dávkovanie" a to, že sme sa mohli k jednotlivým videám vrátiť a že lektorka reagovala hneď vzápätí na naše otázky napríklad...

https://dl.dropboxusercontent.com/s/9hwpmteu927ahj6/gopay_bannery-barevne.png?dl=0